Football-Soccer Live Scores
 

ENGLAND: Premier League

18 : 30 Watford -:- Liverpool
21 : 00 Aston Villa -:- Wolves
21 : 00 Leicester -:- Manchester Utd
21 : 00 Manchester City -:- Burnley
21 : 00 Norwich -:- Brighton
21 : 00 Southampton -:- Leeds
23 : 30 Brentford -:- Chelsea

ITALY: Serie A

20 : 00 Spezia -:- Salernitana
23 : 00 Lazio -:- Inter
01 : 45 AC Milan -:- Verona

SPAIN: LaLiga

23 : 30 Levante -:- Getafe
02 : 00 Real Sociedad -:- Mallorca

GERMANY: Bundesliga

20 : 30 Dortmund -:- Mainz
20 : 30 Eintracht Frankfurt -:- Hertha Berlin
20 : 30 Freiburg -:- RB Leipzig
20 : 30 Greuther Furth -:- Bochum
20 : 30 Union Berlin -:- Wolfsburg
23 : 30 B. Monchengladbach -:- Stuttgart

FRANCE: Ligue 1

22 : 00 Clermont -:- Lille
02 : 00 Lyon -:- Monaco

NETHERLANDS: Eredivisie

21 : 30 Feyenoord -:- Waalwijk
23 : 45 G.A. Eagles -:- Heracles
23 : 45 Heerenveen -:- Ajax
02 : 00 PSV -:- Zwolle
02 : 00 Sittard -:- Cambuur

AFRICA: CAF Champions League - Qualification

19 : 00 Tusker (Ken) -:- Zamalek (Egy)
20 : 00 APR (Rwa) -:- Etoile Sahel (Tun)
21 : 00 Sagrada (Ang) -:- Royal Leopards (Esw)
22 : 00 ASEC Mimosas (Ivo) -:- CR Belouizdad (Alg)
22 : 30 US Gendarmerie (Nig) -:- Al Ahly (Egy)
00 : 00 Al-Merreikh (Sud) -:- Zanaco (Zam)
00 : 00 Stade Malien (Mli) -:- Horoya (Gui)

AFRICA: CAF Confederation Cup - Qualification

19 : 00 Azam (Tan) -:- Pyramids (Egy)
20 : 00 Orapa United (Bot) -:- Cotonsport (Cmr)
20 : 00 Red Arrows (Zam) -:- Primeiro de Agosto (Ang)
20 : 00 URA SC (Uga) -:- Al Masry (Egy)
22 : 30 Ben Guerdane (Tun) -:- Berkane (Mar)
23 : 00 ASAC Concorde (Mrt) -:- Saoura (Alg)
00 : 00 Diambars (Sen) -:- Enyimba (Nga)
01 : 00 FAR Rabat (Mar) -:- Kabylie (Alg)

ALBANIA: Superliga

18 : 45 Kastrioti -:- Skenderbeu
18 : 45 Laci -:- Egnatia

ANGOLA: Girabola

21 : 00 Bravos do Maquis -:- Sporting de Cabinda
21 : 00 C.R.D. Libolo -:- Cuando Cubango

ARMENIA: Premier League

18 : 00 Van -:- Urartu

ASIA: AFC Champions League - Play Offs

22 : 00 Al Wahda (Uae) -:- Al-Nassr (Sau)
01 : 00 Persepolis (Irn) -:- Al-Hilal (Sau)

ASIA: SAFF Championship - Play Offs

22 : 00 India -:- Nepal

AUSTRIA: Bundesliga

22 : 00 A. Klagenfurt -:- Rapid Vienna
22 : 00 Altach -:- Salzburg
22 : 00 Austria Vienna -:- Admira

AUSTRIA: Bundesliga Women

17 : 00 Sudburgenland W -:- Altenmarkt W
19 : 00 Neulengbach W -:- Bergheim W

AZERBAIJAN: Premier League

18 : 00 Sabail -:- Keshla
20 : 00 Gabala -:- Zira

BAHRAIN: Premier League

21 : 45 Al-Muharraq -:- Al-Ahli Manama
21 : 45 East Riffa -:- Al-Hidd
00 : 20 Al-Najma -:- Al-Budaiya

BELARUS: Vysshaya Liga

17 : 00 Isloch -:- Slutsk
19 : 00 Smorgon -:- Vitebsk
21 : 00 Slavia Mozyr -:- BATE

BELGIUM: Jupiler Pro League

21 : 15 Royale Union SG -:- Seraing
23 : 30 Oostende -:- Cercle Brugge KSV
23 : 30 Waregem -:- Antwerp
01 : 45 St. Liege -:- Leuven

BELGIUM: National Division 1

00 : 30 Dessel -:- OC Charleroi
01 : 00 Dender -:- RFC Liege
01 : 00 Heist -:- URSL Vise
01 : 00 La Louviere -:- Patro Eisden

BELGIUM: Second Amateur Division Group ACFF

01 : 00 Meux -:- Givry

BELGIUM: Second Amateur Division Group VFV A

23 : 00 KRC Harelbeke -:- Olsa Brakel
00 : 30 Dikkelvenne -:- Westhoek
00 : 30 Ninove -:- Oudenaarde
01 : 00 Lokeren-Temse -:- KRC Gent

BELGIUM: Second Amateur Division Group VFV B

23 : 30 Hades -:- Belisia Bilzen
00 : 30 Londerzeel -:- Wijgmaal
01 : 00 Bocholter -:- Diegem
01 : 00 Hoogstraten -:- Houtvenne
01 : 00 K. Berchem Sport -:- Aalst
01 : 00 Lyra-Lierse Berlaar -:- Tongeren

BELGIUM: 1st National Women

20 : 30 GBA Kontich W -:- Gent II W
22 : 00 Chastre W -:- Zwevezele W
22 : 00 Mons W -:- Famkes Merkem W
22 : 00 St. Liege II W -:- Genk II W
22 : 30 RFC Liege W -:- Mechelen W
23 : 30 RSC Anderlecht II W -:- Moldavo W

BOLIVIA: Nacional B - Second stage

02 : 00 Fatic -:- Universitario de Vinto

BOSNIA AND HERZEGOVINA: Prva Liga - RS

19 : 30 Drina Zvornik -:- Novi Grad
19 : 30 Ljubic Prnjavor -:- Buducnost Pilica
19 : 30 Podrinje Janja -:- Modrica
19 : 30 Sloga Doboj -:- Kozara
19 : 30 Zvijezda 09 -:- Tekstilac
22 : 30 Sutjeska Foca -:- Slavija

BRAZIL: Serie A

05 : 00 Chapecoense-SC -:- Fortaleza

BRAZIL: Copa do Nordeste - Qualification

02 : 00 River-PI -:- Lagarto

BULGARIA: Parva liga

21 : 30 Ludogorets -:- Tsarsko Selo
00 : 00 Lok. Sofia -:- Levski Sofia

BULGARIA: Vtora liga

19 : 00 Maritsa Plovdiv -:- Hebar
20 : 00 Dobrudzha -:- Levski Lom
20 : 00 Neftochimic Burgas -:- Sozopol
20 : 00 Spartak -:- Yantra Gabrovo
20 : 00 Strumska Slava -:- Etar
20 : 00 Svoge -:- Marek

BULGARIA: Third League - South-West

20 : 00 Balkan Botevgrad -:- Pirin Blagoevgrad 2
20 : 00 Bansko -:- Nadezhda Dobroslavci
20 : 00 Gotse Delchev -:- Hebar 2
20 : 00 Kyustendil -:- Oborishte
20 : 00 Razlog -:- Vladaya
20 : 00 Rilski Sportist -:- Kostinbrod
FT 15:00Septemvri Sofia 2 -:- Chavdar Etropole
20 : 00 Vihren -:- Chepintsi
20 : 00 Vitosha Bistritsa -:- Belasitsa

BURKINA FASO: Premier League

22 : 30 Etoile Filante -:- ASEC Koudougou
22 : 30 Koupela -:- Sonabel Ouagadougou
22 : 30 Royal -:- Kiko
FT 19:45AS Douanes -:- ASFA Yennega

BURUNDI: Primus League

20 : 00 Bumamuru -:- Musongati
21 : 00 Dynamik -:- Flambeau du Centre

CANADA: Canadian Premier League

02 : 30 Forge -:- Atl. Ottawa
05 : 00 Pacific FC -:- Valour

CANADA: U Sports

03 : 30 UBC Okanagan -:- Victoria
04 : 15 UNB -:- Saint Marys
06 : 15 Windsor -:- Waterloo
06 : 30 Laurentian -:- Toronto
07 : 00 York -:- Trent
07 : 15 Concordia -:- UQTR
07 : 15 Montreal -:- Sherbrooke
07 : 15 UOIT -:- Carleton
07 : 15 UQAM -:- McGill
09 : 30 UBC -:- Trinity Western
10 : 00 UFV -:- UNBC
01 : 15 Moncton -:- Saint Marys
01 : 15 Mount Allison -:- UPEI
01 : 15 StFX -:- Acadia
01 : 30 Algoma -:- Ryerson
02 : 00 Mount Royal -:- Saskatchewan
02 : 15 RMC -:- Queens
03 : 15 Alberta -:- Calgary
03 : 30 MacEwan -:- Lethbridge
03 : 30 UBC Okanagan -:- Victoria

CHILE: Primera Division

FT U. De Chile 0:1 A. Italiano
40'Nublense 0:1 Union La Calera
21 : 00 Cobresal -:- U. Catolica
01 : 00 S. Wanderers -:- Everton
03 : 30 U. Espanola -:- Curico Unido

COLOMBIA: Primera A - Clausura

07 : 40 Deportes Tolima -:- Huila
02 : 00 La Equidad -:- Patriotas
04 : 00 America De Cali -:- Dep. Cali

COSTA RICA: Primera Division - Apertura

03 : 00 ADR Jicaral -:- San Carlos

CROATIA: 1. HNL

20 : 00 Gorica -:- Istra 1961
22 : 5 Rijeka -:- D. Zagreb

CROATIA: 3. HNL Center

20 : 30 HASK -:- Ravnice
20 : 30 Lucko -:- Kurilovec
20 : 30 Lukavec -:- Karlovac
20 : 30 Maksimir -:- Tresnjevka
20 : 30 Mladost Petrinja -:- Vrbovec
20 : 30 Ponikve -:- Dugo Selo
20 : 30 Zagorec K. -:- Segesta

CROATIA: 3. HNL North

20 : 00 Bjelovar -:- Koprivnica
20 : 00 Medjimurje Cakovec -:- NK Polet
20 : 00 Papuk Orahovica -:- Varteks Varazdin
20 : 00 Podravac Virje -:- Virovitica
20 : 00 Radnik Krizevci -:- Podravina Ludbreg
20 : 00 Rudar Mursko Sredisce -:- Zdralovi

CROATIA: 3. HNL South

20 : 00 GOSK Dubrovnik -:- HNK Zadar
20 : 00 HV Posedarje -:- Zmaj Makarska
20 : 00 Neretva -:- RNK Split
20 : 00 OSK Otok -:- Jadran LP
20 : 00 Primorac Biograd -:- Uskok Klis
20 : 00 Vodice -:- Urania Baska Voda
20 : 00 Zagora -:- Kamen Ivanbegovina

CROATIA: 3. HNL East

20 : 30 Belisce -:- Slavonija Pozega
20 : 30 Darda -:- Pleternica
20 : 30 Granicar Zupanja -:- Slavonac Bukovlje
20 : 30 Marsonia -:- Kutjevo
20 : 30 Oriolik -:- Vuteks Sloga
20 : 30 Sloga NG -:- Bedem Ivankovo
20 : 30 Vukovar 1991 -:- Cepin
20 : 30 Zrinski Jurjevac -:- NASK Nasice

CROATIA: 3. HNL West

20 : 30 Crikvenica -:- Grobnican
20 : 30 Naprijed Hreljin -:- Jadran Porec
20 : 30 NK Pomorac -:- Buje
20 : 30 Novigrad -:- Nehaj Senj
20 : 30 Pazinka -:- Vinodol
21 : 00 Cres -:- Rudar Labin

CURAÇAO: Promé Divishon

07 : 00 SUBT -:- CSD Barber

CYPRUS: First Division

21 : 00 AEK Larnaca -:- Paeek
23 : 00 Paphos -:- Ol. Nicosia

CYPRUS: Division 2

19 : 30 Alki Oroklini -:- Chloraka
19 : 30 Anagennisi Derynia -:- Othellos Athienou
19 : 30 Omonia 29th May -:- Xylotympou
19 : 30 Paralimni -:- Olympias Lympion

CZECH REPUBLIC: 1. Liga

21 : 00 Jablonec -:- Ceske Budejovice
21 : 00 Mlada Boleslav -:- Bohemians
21 : 00 Ostrava -:- Slovacko
00 : 00 Slavia Prague -:- Liberec

CZECH REPUBLIC: Stredocesky KP

15 : 15 Hrebec -:- Kosor
20 : 30 Bohemia Podebrady -:- Nymburk
20 : 30 Dobrovice -:- Cesky Brod B
20 : 30 Povltavska FA B -:- FK Komarov
20 : 30 Tuchlovice -:- Vlasim B

CZECH REPUBLIC: Karlovarsky KP

15 : 15 Loko K. Vary -:- Nova Role
20 : 00 Lomnice -:- Zlutice
20 : 30 Chodov -:- Hroznetin
20 : 30 Frantiskovy Lazne -:- Karlovy Vary B
20 : 30 Kralovske Porici -:- Nejdek
20 : 30 Vintirov -:- FC Cheb

CZECH REPUBLIC: 2. Liga Women

15 : 30 Lisen W -:- Teplice W

DENMARK: 3rd Division

18 : 00 Vanlose -:- Slagelse
19 : 00 BK Frem -:- Roskilde KFUM's
19 : 00 Naesby -:- Karlslunde
19 : 00 Roskilde -:- Dalum IF
19 : 00 VSK Aarhus -:- Herlev

DOMINICAN REPUBLIC: LDF - Play Offs

05 : 00 Cibao -:- Atletico Pantoja

EGYPT: Division 2 - Group A

19 : 30 Aswan SC -:- El Badari
19 : 30 Asyut Petroleum -:- El Alameen
19 : 30 Beni Suef -:- Sohag
19 : 30 Dayrout -:- Hammadi
19 : 30 Fayoum -:- El Madina El Monowara
19 : 30 Mallawi -:- Kima Aswan
19 : 30 Qena -:- Telephonaat Beni Suef
19 : 30 Tamya -:- El Minya

ENGLAND: League One

21 : 00 AFC Wimbledon -:- Sheffield Wed
21 : 00 Bolton -:- Wigan
21 : 00 Cambridge Utd -:- Ipswich
21 : 00 Cheltenham -:- Accrington
21 : 00 Doncaster -:- Wycombe
21 : 00 Fleetwood -:- Crewe
21 : 00 Gillingham -:- Sunderland
21 : 00 Lincoln -:- Charlton
21 : 00 Oxford Utd -:- Plymouth
21 : 00 Rotherham -:- Portsmouth
21 : 00 Shrewsbury -:- MK Dons

ENGLAND: League Two

21 : 00 Bradford City -:- Bristol Rovers
21 : 00 Carlisle -:- Tranmere
21 : 00 Colchester -:- Harrogate
21 : 00 Crawley -:- Sutton
21 : 00 Exeter -:- Newport
21 : 00 Leyton Orient -:- Walsall
21 : 00 Northampton -:- Mansfield
21 : 00 Oldham -:- Stevenage
21 : 00 Port Vale -:- Barrow
21 : 00 Salford -:- Hartlepool
21 : 00 Scunthorpe -:- Forest Green
21 : 00 Swindon -:- Rochdale

ENGLAND: National League South

FT 16:00Bath -:- Hampton & Richmond
21 : 00 Billericay -:- Slough
21 : 00 Eastbourne Boro -:- Chippenham
FT 16:00Hungerford -:- Hemel Hempstead
FT 16:00Tonbridge -:- Havant & W
21 : 00 Welling -:- Braintree

ENGLAND: NPL Premier Division

21 : 00 Ashton Utd -:- Nantwich
21 : 00 Atherton -:- Mickleover
21 : 00 Basford -:- Hyde
21 : 00 FC United -:- Grantham
21 : 00 Matlock -:- South Shields
FT 16:00Morpeth -:- Basford
21 : 00 Radcliffe -:- Lancaster
21 : 00 Scarborough -:- Witton
21 : 00 Stafford -:- Gainsborough
21 : 00 Stalybridge -:- Bamber Bridge
21 : 00 Warrington -:- Whitby

ENGLAND: Southern League Central Division

21 : 00 AFC Rushden & Diamonds -:- Alvechurch
21 : 00 Biggleswade Town -:- Rushall
21 : 00 Hednesford -:- Redditch
21 : 00 Hitchin -:- Needham Market
21 : 00 Leiston -:- Barwell
21 : 00 Nuneaton -:- Lowestoft
FT 16:00Peterborough Sports -:- Hednesford
21 : 00 Royston -:- Stourbridge

ENGLAND: Southern League South Division

21 : 00 Chesham -:- Dorchester
21 : 00 Farnborough -:- Kings Langley
21 : 00 Met. Police -:- Merthyr Town
21 : 00 Poole -:- Hendon
21 : 00 Taunton -:- Beaconsfield Town
21 : 00 Tiverton -:- Wimborne
21 : 00 Walton Casuals -:- Swindon S
21 : 00 Weston-super-Mare -:- Salisbury

ENGLAND: Isthmian League Premier Division

21 : 00 Bishop's Stortford -:- Margate
21 : 00 Brightlingsea -:- Wingate & Finchley
21 : 00 Carshalton -:- East Thurrock
21 : 00 Enfield Town -:- Worthing
21 : 00 Hornchurch -:- Leatherhead
21 : 00 Merstham -:- Haringey
FT 16:00Potters Bar -:- Bowers & Pitsea

ENGLAND: FA Cup - Qualification

18 : 30 Bromsgrove -:- Grimsby
21 : 00 Banbury -:- Bath
21 : 00 Barnet -:- Boreham Wood
21 : 00 Bedfont Sports -:- Kidderminster
21 : 00 Boston Utd -:- Stratford
21 : 00 Bowers & Pitsea -:- Aldershot
21 : 00 Brackley Town -:- Guiseley
21 : 00 Corinthian-Casuals -:- St. Albans
21 : 00 Curzon Ashton -:- Chesterfield
21 : 00 Dorking -:- Hayes & Yeading
21 : 00 Dover -:- Yate Town
21 : 00 Eastleigh -:- Folkestone
21 : 00 Ebbsfleet -:- Hampton & Richmond
21 : 00 Harrow -:- Chelmsford
21 : 00 Hereford -:- Solihull Moors
21 : 00 Horsham FC -:- Woking
21 : 00 Hungerford -:- Bromley
21 : 00 Kettering -:- Buxton
21 : 00 King’s Lynn -:- Peterborough Sports
21 : 00 Maidenhead -:- Hastings
21 : 00 Marine -:- Wrexham
21 : 00 Marske -:- Gateshead
21 : 00 Pontefract -:- FC Halifax
21 : 00 Southend -:- Chertsey
21 : 00 Southport -:- Altrincham
21 : 00 Stockport -:- Stamford
21 : 00 Sudbury -:- Dartford
21 : 00 Tamworth -:- Notts Co
21 : 00 Torquay -:- Havant & W
21 : 00 Wealdstone -:- Dag & Red
21 : 00 Yeovil -:- Weymouth
21 : 00 York -:- Morpeth

ESTONIA: Meistriliiga

FT 12:00Legion -:- Tammeka
17 : 00 Parnu JK Vaprus -:- Kalju
FT 12:00Tulevik -:- Paide
FT 15:00Narva -:- Flora
20 : 00 Tulevik -:- Levadia
23 : 00 Tammeka -:- Narva

ESTONIA: Meistriliiga Women

18 : 00 Ajax Tallinna W -:- Polva Lootos W
19 : 00 Flora W -:- Parnu JK Vaprus W

EUROPE: Euro U17 - Qualification - First stage

19 : 00 England U17 -:- Armenia U17
21 : 00 Belarus U17 -:- Slovakia U17

FAROE ISLANDS: Premier League

21 : 00 Streymur -:- TB Tvoroyri
22 : 00 HB Torshavn -:- Toftir
00 : 00 Klaksvik -:- B36 Torshavn

FINLAND: Veikkausliiga - Championship Group

19 : 00 Ilves -:- HJK
21 : 00 HIFK -:- SJK
21 : 00 Inter Turku -:- KuPS

FINLAND: Veikkausliiga - Relegation Group

21 : 00 AC Oulu -:- Mariehamn
21 : 00 Haka -:- Lahti
21 : 00 KTP -:- Honka

FINLAND: Ykkonen - Relegation Group

19 : 00 KPV Kokkola -:- MuSa
22 : 00 JIPPO -:- PK-35

FINLAND: Kakkosen Cup

20 : 00 PEPO -:- SJK Akatemia

FINLAND: Suomen Cup Women - Play Offs

17 : 00 PK-35 Vantaa W -:- Aland Utd W

FRANCE: Ligue 2

20 : 00 Toulouse -:- Auxerre
00 : 00 Bastia -:- Grenoble
00 : 00 Caen -:- Le Havre
00 : 00 Dijon -:- Amiens
00 : 00 Nancy -:- Guingamp
00 : 00 Pau FC -:- Paris FC
00 : 00 Quevilly Rouen -:- Niort
00 : 00 Rodez -:- Sochaux
00 : 00 Valenciennes -:- Dunkerque

FRANCE: Division 1 Women

18 : 00 Reims W -:- Bordeaux W
19 : 30 Fleury 91 W -:- Dijon W
19 : 30 Guingamp W -:- Issy W
19 : 30 Paris FC W -:- Soyaux W

GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga

17 : 30 Shukura -:- Dinamo Batumi
19 : 30 Telavi -:- Loco. Tbilisi
20 : 30 Saburtalo Tbilisi -:- Samgurali
21 : 30 Dila Gori -:- Samtredia
23 : 30 Dinamo Tbilisi -:- Torpedo Kutaisi

GERMANY: Oberliga Niederrhein

23 : 00 Union Nettetal -:- 1.FC Monchengladbach

GERMANY: Junioren Bundesliga West

16 : 00 Bielefeld U19 -:- Dortmund U19
16 : 00 Fortuna Koln U19 -:- B. Monchengladbach U19
17 : 00 Paderborn U19 -:- Bochum U19

GERMANY: Bundesliga Women

18 : 00 Freiburg W -:- Bayer Leverkusen W

GIBRALTAR: National League

01 : 45 Mons Calpe -:- Lions Gibraltar
21 : 00 St Josephs -:- Lynx
23 : 30 Manchester 62 -:- College 1975 FC

GREECE: Super League

22 : 15 Smyrnis -:- Asteras Tripolis
00 : 30 Panathinaikos -:- Ionikos

HUNGARY: OTP Bank Liga

19 : 45 Gyirmot -:- Paks
22 : 00 Ferencvaros -:- Zalaegerszegi
00 : 30 MOL Fehervar -:- Honved

ICELAND: Icelandic Cup

22 : 00 Akranes -:- Vikingur Reykjavik

INDONESIA: Liga 1

15 : 15 Persela Lamongan -:- Madura United
15 : 15 Persita -:- Persiraja Aceh
18 : 15 Persipura Jayapura -:- Persebaya
20 : 45 Bhayangkara Solo -:- Persib Bandung

IRAN: Division 1

18 : 45 Malavan -:- Arman Gohar
18 : 45 Mes Shahr Babak -:- Pars Janoobi Jam
18 : 45 Saipa -:- Esteghlal Khuzestan
19 : 00 Kheybar Khorramabad -:- Astara

IRAQ: Super League

19 : 00 Al Kahraba -:- Al Diwaniya
19 : 00 Al-Qassim -:- Samarra
19 : 00 Zakho -:- Baghdad
21 : 15 Al Minaa -:- Al Naft
23 : 30 Al Talaba -:- Al Zawraa

IRELAND: National League Women

20 : 00 Cork City W -:- Wexford Youths Football Club W
20 : 00 Dublin Waves W -:- Bohemians WFC W
00 : 00 Peamount W -:- Athlone WFC W

ISRAEL: Ligat ha'Al

22 : 00 Hapoel Jerusalem -:- Maccabi Haifa
22 : 45 Ashdod -:- Sakhnin
23 : 00 Hapoel Haifa -:- Nof Hagalil
00 : 30 Netanya -:- Maccabi Tel Aviv

ITALY: Serie C - Group B

19 : 00 Vis Pesaro -:- Cesena
19 : 30 Carrarese -:- Pistoiese
19 : 30 Grosseto -:- Reggiana
19 : 30 Modena -:- Viterbese
19 : 30 Olbia -:- Imolese
19 : 30 Pontedera -:- Lucchese
22 : 30 Ancona-Matelica -:- Montevarchi
22 : 30 Pescara -:- Fermana
22 : 30 Siena -:- Entella
22 : 30 Teramo -:- Gubbio

ITALY: Serie D - Group A

20 : 00 Bra -:- Gozzano
20 : 00 HSL Derthona -:- Asti
20 : 00 Imperia -:- Borgosesia
20 : 00 Sestri Levante -:- Lavagnese
20 : 00 Ticino -:- Fossano
20 : 00 Vado -:- PDHA
21 : 00 Sanremese -:- Saluzzo

ITALY: Serie D - Group B

20 : 00 Desenzano Calvina -:- SG City Nova
20 : 00 Olginatese -:- Legnano
20 : 00 Real Calepina -:- Franciacorta
20 : 00 USD Casatese -:- Castellanzese
01 : 00 Arconatese -:- Leon

ITALY: Serie D - Group C

20 : 00 Dolomiti Bellunesi -:- Este

ITALY: Serie D - Group D

20 : 00 Forli -:- Ghivizzano Borgo
20 : 00 G.S. Bagnolese -:- Lentigione
20 : 00 Mezzolara -:- Correggese
20 : 00 Ravenna -:- Sasso Marconi
20 : 00 Sammaurese -:- Rimini
20 : 00 San Donnino -:- Aglianese Calcio
20 : 00 SCD Progresso -:- Alcione Milano
20 : 30 Real Forte Querceta -:- Fanfulla

ITALY: Serie D - Group G

20 : 00 Torres -:- R. Monterotondo

ITALY: Serie D - Group H

20 : 00 Molfetta Calcio -:- Brindisi

ITALY: Serie D - Group I

20 : 00 Biancavilla -:- Lamezia Terme

ITALY: Primavera 1

16 : 00 Atalanta U19 -:- Lecce U19
16 : 00 Genoa U19 -:- Torino U19
18 : 00 Bologna U19 -:- Spal U19
18 : 00 Juventus U19 -:- Sampdoria U19
20 : 00 Empoli U19 -:- Inter U19

ITALY: Primavera 2

16 : 00 Benevento U19 -:- Crotone U19
16 : 00 Cosenza U19 -:- Frosinone U19
16 : 00 Reggina U19 -:- Lazio U19
16 : 00 Salernitana U19 -:- Perugia U19
19 : 00 Ternana U19 -:- Spezia U19
19 : 30 Cesena U19 -:- Pisa U19
19 : 30 Como U19 -:- Monza U19
19 : 30 Cremonese U19 -:- Entella U19
20 : 00 Brescia U19 -:- Pordenone U19
20 : 00 Reggiana U19 -:- Parma U19
20 : 00 Udinese U19 -:- Venezia U19
21 : 00 Vicenza U19 -:- Alessandria U19

ITALY: Serie A Women

19 : 30 Inter W -:- AS Roma W

JAPAN: J3 League

11 : 00 Azul Claro Numazu -:- Kumamoto

JAPAN: WE League Women

09 : 00 Urawa W -:- Sanfrecce Hiroshima W
11 : 00 Parceiro Nagano W -:- JEF United W
12 : 00 Beleza W -:- Saitama W

JORDAN: Premier League

22 : 00 Al Wehdat -:- Al Jazeera Amman
00 : 30 Maan -:- Al Ramtha
00 : 30 Shabab Al Ordon -:- Aqaba

KAZAKHSTAN: Premier League

16 : 00 FK Akzhayik -:- Turan
18 : 00 Shakhtar Karagandy -:- Kaspij Aktau
20 : 00 Aktobe -:- K. Almaty
20 : 00 Ordabasy -:- Atyrau

KAZAKHSTAN: First Division

16 : 00 Igilik -:- Aksu
17 : 00 Akademiya Ontustik -:- Kairat Academy

KENYA: Premier League

17 : 00 KCB -:- Leopards
FT 14:00Tusker -:- Talanta FC
19 : 15 Mathare Utd. -:- Ulinzi Stars
19 : 15 Police FC -:- Nairobi City

KOSOVO: Superliga

18 : 00 Dukagjini -:- Malisheva
18 : 00 Gjilani -:- FC Ballkani
18 : 00 Prishtina -:- KF Llapi

KYRGYZSTAN: Premier Liga

16 : 30 Dordoi Bishkek -:- Ilbirs

LATVIA: Optibet Virsliga

18 : 00 Valmiera -:- FK Liepaja
20 : 00 RFS -:- Spartaks

LATVIA: 1. Liga

18 : 00 Auda -:- Albatroz
18 : 00 Dinamo Riga -:- Alberts JDFS
19 : 00 FK Smiltene -:- Tukums 2000
20 : 00 Grobina -:- Rezekne

LEBANON: Premier League

20 : 00 Al Hikma -:- Al Ahed

LITHUANIA: A Lyga

17 : 00 Hegelmann Litauen -:- Kauno Zalgiris
19 : 00 Dziugas Telsiai -:- Dainava Alytus

MALTA: Premier League

20 : 00 Balzan -:- Floriana
22 : 00 Hamrun -:- Gzira
00 : 00 Birkirkara -:- Gudja

MALTA: Challenge League

20 : 00 Qrendi -:- Senglea Athletics
20 : 00 Swieqi -:- Zebbug
00 : 00 Marsaxlokk -:- Zejtun Corinthians
00 : 00 San Gwann -:- Naxxar Lions

MEXICO: Liga MX - Apertura

40'Necaxa 0:0 Puebla
09 : 00 Mazatlan FC -:- Atlas
05 : 00 Monterrey -:- Club Leon

MEXICO: Liga Premier Serie A - Apertura

23 : 00 Leones Negros 2 -:- Coras
04 : 00 Inter de Queretaro -:- Inter Playa Del Carmen
04 : 00 Leviatan -:- Cafetaleros de Chiapas 2
04 : 15 Catedraticos Elite -:- Saltillo
04 : 15 Tritones Vallarta -:- Correcaminos 2
05 : 00 Canamy -:- Escorpiones
05 : 00 Gavilanes de Matamoros -:- Cimarrones de Sonora 2

MEXICO: Liga Premier Serie B

03 : 45 Guerreros De Xico -:- Alebrijes de Oaxaca 2
04 : 00 Lobos Huerta -:- Ciervos
04 : 15 Uruapan -:- Calor De San Pedro

MOLDOVA: Divizia Nationala

19 : 00 Floresti -:- Balti
22 : 00 Sheriff Tiraspol -:- Sf.Gheorghe

MONTENEGRO: Prva Crnogorska Liga

21 : 00 Sutjeska -:- Zeta
22 : 00 Decic -:- Jezero

MOROCCO: Botola Pro

22 : 00 Rapide Oued Zem -:- Maghreb Fez
00 : 15 Difaa El Jadidi -:- Jeunesse Sportive Soualem

MOROCCO: Botola 2

22 : 00 Jeunesse Massira -:- Raja Beni Mellal
22 : 30 Chabab Atlas Khenifra -:- Union Touarga
22 : 30 TAS Casablanca -:- USM Oujda

NETHERLANDS: Tweede Divisie

19 : 30 AFC -:- Jong Volendam
19 : 30 Noordwijk -:- Rijnsburgse Boys
20 : 00 ASWH -:- Quick Boys
20 : 00 Excelsior Maassluis -:- Kozakken Boys
20 : 00 IJsselmeervogels -:- Jong Sparta Rotterdam
20 : 30 HFC -:- Scheveningen
20 : 30 HHC -:- Spakenburg
20 : 30 Katwijk -:- GVVV

NETHERLANDS: Derde Divisie

19 : 30 ACV Assen -:- Sportlust
19 : 30 Ajax (Am) -:- Staphorst
19 : 30 GOES -:- Excelsior 31
19 : 30 Harkemase Boys -:- VVSB
19 : 30 Lisse -:- Barendrecht
19 : 30 ODIN '59 -:- SteDoCo
19 : 30 VVOG -:- Ter Leede
20 : 00 Sparta Nijkerk -:- Hoek
20 : 00 VV DOVO -:- DVS '33 Ermelo

NETHERLANDS: Divisie 1 U21 - Fall Season

19 : 45 Jong NAC Breda -:- Jong Nijmegen
20 : 00 Jong Den Haag -:- Jong Almere City
20 : 15 Jong FC Twente/Heracles -:- Jong Groningen

NETHERLANDS: Divisie 1 U18 - Fall Season

16 : 30 Heerenveen U18 -:- Zwolle U18
17 : 00 Feyenoord U18 -:- Utrecht U18
19 : 30 Sparta Rotterdam U18 -:- PSV U18
20 : 00 AZ Alkmaar U18 -:- Ajax U18

NICARAGUA: Liga Primera - Apertura

08 : 00 Ocotal -:- Export Sebaco

NORTHERN IRELAND: NIFL Premiership

21 : 00 Carrick Rangers -:- Crusaders
21 : 00 Cliftonville -:- Larne
21 : 00 Glenavon -:- Dungannon
21 : 00 Portadown -:- Ballymena
21 : 00 Warrenpoint -:- Linfield
23 : 30 Glentoran -:- Coleraine

NORTHERN IRELAND: NIFL Championship

21 : 00 Annagh -:- Ballyclare
21 : 00 Ards -:- Queens Univ.
21 : 00 Dergview -:- Loughgall
21 : 00 Dundela -:- Ballinamallard
21 : 00 H&W Welders -:- Knockbreda
21 : 00 Institute -:- Newry City

NORTH MACEDONIA: 2. MFL

19 : 00 Belasica -:- Osogovo
19 : 00 Detonit Junior -:- Lok. Gradsko
19 : 00 FK Korab -:- Teteks
19 : 00 KF Gostivar -:- Sileks
19 : 00 Kit Go Pehchevo -:- Sloga Vinica
19 : 00 Kozuv Gevgelija -:- Sasa
19 : 00 Pobeda -:- Bratstvo 07
19 : 00 Vardar -:- Ohrid
19 : 00 Veleshta -:- Besa 1976
19 : 00 Voska Sport -:- Kadino Skopje

NORWAY: Eliteserien

23 : 00 Lillestrom -:- Kristiansund
23 : 00 Molde -:- Tromso

NORWAY: OBOS-ligaen

20 : 00 Asane -:- Ull/Kisa
20 : 00 Bryne -:- Fredrikstad
20 : 00 Grorud -:- Raufoss
20 : 00 Ham-Kam -:- KFUM Oslo
20 : 00 Jerv -:- Ranheim
20 : 00 Stjordals Blink -:- Start
20 : 00 Strommen -:- Sandnes

NORWAY: Division 3 - Group 5

19 : 00 Volda TI -:- Strindheim
21 : 00 Byasen -:- Tiller
21 : 00 Orkla -:- Kolstad

OMAN: Professional League

20 : 00 Nizwa -:- Al Nasr
20 : 00 Saham -:- Al Seeb
20 : 5 Al Nahda -:- Al-Msnaa
23 : 15 Sohar -:- Al Suwaiq

PAKISTAN: Premier League

22 : 00 Humma -:- SNGPL
23 : 15 PCAA -:- Karachi United

PALESTINE: West Bank League

22 : 00 Jabal Al Mukaber -:- Albirah
22 : 00 Shabab Al-Dhahiriya -:- Thaqafi Tulkarem

PARAGUAY: Primera Division - Clausura

05 : 30 Nacional Asuncion -:- Sp. Luqueno

PERU: Liga 1 - Clausura

23 : 00 Alianza Atl. -:- AD Cantolao
01 : 15 Cajamarca -:- Sport Boys
03 : 30 Carlos Mannucci -:- Alianza Lima

POLAND: Ekstraklasa

17 : 30 Leczna -:- Piast Gliwice
20 : 00 Termalica B-B. -:- Lechia Gdansk
22 : 30 Gornik Z. -:- Wisla
01 : 00 Slask Wroclaw -:- Rakow

POLAND: Ekstraliga Women

18 : 00 UJ Krakow W -:- Czarni Sosnowiec W

PORTUGAL: Taça de Portugal

17 : 00 Oliveira Hospital -:- Vitoria Guimaraes
21 : 00 Berco -:- Belenenses
21 : 00 Camacha -:- Tondela
21 : 00 Leixoes -:- Vilaverdense
21 : 00 Oriental Dragon -:- Moreirense
21 : 00 Paredes -:- Academico Viseu
21 : 00 SC Espinho -:- Caldas
21 : 00 Valadares Gaia -:- Casa Pia
21 : 00 Vilafranquense -:- Real SC
22 : 00 Leiria -:- Santa Clara
00 : 00 Louletano -:- Estrela
02 : 15 Trofense -:- Benfica

QATAR: QSL

21 : 30 Al Sailiya -:- Al Wakra
21 : 30 Shamal -:- Al Arabi
23 : 45 Qatar SC -:- Umm-Salal

RÉUNION: Regionale 1

23 : 00 Bretagne -:- Excelsior

ROMANIA: Liga 1

21 : 30 Sepsi Sf. Gheorghe -:- FC Voluntari
00 : 30 FCSB -:- Mioveni

ROMANIA: Liga 3 - Seria 1

19 : 00 Bucovina Radauti -:- Dante Botosani
19 : 00 Ceahlaul -:- Sporting Vaslui
19 : 00 Somuz Falticeni -:- Husana Husi
19 : 00 Stiinta Miroslava -:- Foresta Suceava

ROMANIA: Liga 3 - Seria 2

19 : 00 Dinamo Bacau -:- CS Faurei
19 : 00 Metalul Buzau -:- Otelul
19 : 00 Sporting Liesti -:- Viitorul Ianca
19 : 00 Sportul Chiscani -:- Aerostar

ROMANIA: Liga 3 - Seria 3

19 : 00 Fetesti -:- Agricola Borcea
19 : 00 Voluntari 2 -:- Gloria Albesti

ROMANIA: Liga 3 - Seria 4

19 : 00 Bradu -:- Tunari

ROMANIA: Liga 3 - Seria 6

19 : 00 Petrolul Potcoava -:- CSM Alexandria
19 : 00 Sporting Rosiori -:- CSO Filiasi
19 : 00 Viitorul Daesti -:- Minerul Costesti

ROMANIA: Liga 3 - Seria 7

19 : 00 Aurul Brad -:- Viitorul Simian
19 : 00 Gilortul Tg. Carbunesti -:- CSM Resita
19 : 00 Lupac -:- Viitorul Tg. Jiu II

ROMANIA: Liga 3 - Seria 8

19 : 00 Bisnov -:- CSC Dumbravita
19 : 00 Crisul Chisineu Cris -:- Ghiroda & Giarmata Vii
19 : 00 Frontiera Curtici -:- Avantul Periam
FT 14:00Teuz Cermei -:- Poli Timisoara

ROMANIA: Liga 3 - Seria 9

19 : 00 Metalurgistul Cugir -:- Viitorul Cluj
19 : 00 Ocna Mures -:- Unirea Alba-Iulia

ROMANIA: Liga 3 - Seria 10

19 : 00 CA Oradea -:- Baia Mare
19 : 00 CSM Satu Mare -:- Baile Felix
19 : 00 Luceafarul Oradea -:- Progresul Somcuta Mare
19 : 00 Somesul Dej -:- CSM Zalau

RUSSIA: Premier League

18 : 00 Arsenal Tula -:- Zenit
20 : 30 Rubin Kazan -:- Lokomotiv Moscow
23 : 00 Sochi -:- FK Rostov
23 : 00 Spartak Moscow -:- Dynamo Moscow

RUSSIA: Supreme Division Women

15 : 00 Zvezda 2005 W -:- FK Yenisey W
18 : 00 FK Rostov W -:- CSKA Moscow W
19 : 00 Krasnodar W -:- Lokomotiv Moscow W
20 : 00 Rubin Kazan W -:- Chertanovo M. W
20 : 00 Zenit W -:- Ryazan W

SAN MARINO: Campionato Sammarinese

20 : 00 Cosmos -:- Faetano
20 : 00 Libertas -:- San Giovanni
20 : 00 Pennarossa -:- Juvenes/Dogana
20 : 00 Virtus -:- Domagnano

SAUDI ARABIA: Saudi Professional League

22 : 00 Al Batin -:- Al-Shabab
22 : 5 Al Feiha -:- Al-Raed
22 : 20 Al Taee -:- Abha
00 : 10 Al Ahli SC -:- Al-Ettifaq

SCOTLAND: Premiership

21 : 00 Hibernian -:- Dundee Utd
21 : 00 Motherwell -:- Celtic
21 : 00 Rangers -:- Hearts
21 : 00 Ross County -:- St. Mirren
21 : 00 St Johnstone -:- Livingston
00 : 00 Dundee FC -:- Aberdeen

SCOTLAND: Championship

21 : 00 Ayr -:- Queen of South
21 : 00 Dunfermline -:- Kilmarnock
21 : 00 Inverness -:- Morton
21 : 00 Raith -:- Arbroath

SCOTLAND: League One

21 : 00 Alloa -:- Peterhead
21 : 00 Clyde -:- Montrose
21 : 00 Dumbarton -:- Queen's Park
21 : 00 East Fife -:- Cove Rangers
21 : 00 Falkirk -:- Airdrieonians

SCOTLAND: League Two

21 : 00 Albion Rovers -:- Elgin City
21 : 00 Cowdenbeath -:- Stenhousemuir
21 : 00 Forfar Athletic -:- Annan
21 : 00 Stirling -:- Stranraer

SCOTLAND: Highland League

21 : 00 Clachnacuddin -:- Brora Rangers
21 : 00 Formartine Utd -:- Turriff Utd
21 : 00 Fort William -:- Lossiemouth
21 : 00 Fraserburgh -:- Keith
21 : 00 Huntly -:- Buckie Thistle
21 : 00 Inverurie Loco Works -:- Forres Mechanics
21 : 00 Rothes -:- Deveronvale
21 : 00 Strathspey Thistle -:- Nairn County
21 : 00 Wick Academy -:- Brechin

SERBIA: Super Liga

20 : 55 Kolubara -:- Crvena zvezda
23 : 00 Cukaricki -:- Vojvodina

SIERRA LEONE: Premier League

01 : 00 Mighty Blackpool -:- Sierra Leone Police
23 : 00 Anti Drugs Strikers -:- Bai Bureh Warriors
01 : 00 East End Tigers -:- Kallon

SLOVAKIA: Fortuna liga

21 : 00 Zilina -:- Dun. Streda
23 : 00 Pohronie -:- Ruzomberok
23 : 00 Senica -:- Michalovce
23 : 00 Z. Moravce-Vrable -:- Sered

SLOVENIA: Prva liga

22 : 00 Mura -:- Aluminij
01 : 15 Maribor -:- Radomlje

SOUTH AFRICA: Premier League

20 : 30 Sekhukhune -:- Cape Town City
22 : 00 Supersport Utd -:- Baroka
22 : 30 Kaizer Chiefs -:- Chippa Utd.

SOUTH AFRICA: GladAfrica Championship

20 : 30 Black Leopards -:- JDR Stars
20 : 30 Cape Town All Stars -:- Richards Bay
20 : 30 Free State Stars -:- Pretoria U.
20 : 30 Platinum City -:- Jomo Cosmos

SOUTH AFRICA: Diski Challenge

14 : 00 Golden Arrows U23 -:- Stellenbosch U23
15 : 00 Chippa Utd. U23 -:- Swallows U23
15 : 00 Marumo Gallants U23 -:- Maritzburg Utd U23
17 : 00 Orlando Pirates U23 -:- Baroka U23
17 : 00 Royal AM U23 -:- Sekhukhune U23

SPAIN: LaLiga2

21 : 00 Amorebieta -:- Cartagena
21 : 00 Girona -:- Huesca
23 : 15 Las Palmas -:- Tenerife
01 : 30 Malaga -:- Zaragoza
02 : 00 Gijon -:- Alcorcon

SPAIN: Primera RFEF - Group 1

22 : 00 Leonesa -:- Extremadura UD
22 : 00 SD Logrones -:- Zamora
00 : 00 Dep. La Coruna -:- San Sebastian Reyes

SPAIN: Primera RFEF - Group 2

22 : 00 Castellon -:- Gimnastic
22 : 00 Linares -:- Algeciras
00 : 00 Betis B -:- Villarreal B
02 : 00 Real Madrid B -:- Barcelona B

SPAIN: Segunda RFEF - Group 1

22 : 00 Union Club Ceares -:- Coruxo FC
23 : 00 Langreo -:- Union Adarve
00 : 00 Pontevedra -:- Llanera

SPAIN: Segunda RFEF - Group 2

21 : 00 Logrones Promesas -:- Arenas Club
22 : 00 Mutilvera -:- AD San Juan
22 : 00 Osasuna B -:- Racing Rioja
23 : 00 Racing Santander B -:- Pena
00 : 00 Gernika -:- Burgos Promesas

SPAIN: Segunda RFEF - Group 3

22 : 00 Terrassa -:- Andratx
22 : 30 Ejea -:- Badalona

SPAIN: Tercera RFEF - Group 2

22 : 00 Roces -:- Caudal Deportivo

SPAIN: Tercera RFEF - Group 3

21 : 30 UC Cartes -:- Castro
22 : 00 Barreda Balompie -:- Guarnizo
22 : 00 UD Samano -:- Atletico Albericia

SPAIN: Tercera RFEF - Group 4

21 : 30 Pasaia -:- Basconia
21 : 30 Tolosa FC -:- Urduliz
22 : 00 Lagun Onak -:- Aurrera Ondarroa
22 : 30 Amurrio Club -:- Beti Gazte
22 : 30 Uritarra -:- Durango

SPAIN: Tercera RFEF - Group 6

22 : 00 Jove -:- Villajoyosa
23 : 00 Beniganim -:- Ilicitano
23 : 00 Valencia B -:- Atzeneta

SPAIN: Tercera RFEF - Group 7

21 : 00 Paracuellos Antamira -:- Rayo Vallecano B

SPAIN: Tercera RFEF - Group 8

21 : 00 Colegios Diocesanos -:- Guijuelo
21 : 30 Numancia B -:- Ciudad Rodrigo CF
21 : 30 Santa Marta Tormes -:- Atl. Astorga

SPAIN: Tercera RFEF - Group 9

18 : 00 Intergym Melilla -:- UD San Pedro

SPAIN: Tercera RFEF - Group 10

22 : 00 Rota -:- Ceuta B
23 : 30 CD Gerena -:- Cordoba B

SPAIN: Tercera RFEF - Group 11

21 : 00 Sant Jordi -:- Santanyi
22 : 00 Manacor -:- Felanitx
22 : 00 Poblense -:- Llosetense
23 : 00 Rotlet Molinar -:- Serverense

SPAIN: Tercera RFEF - Group 12

17 : 00 Arucas -:- Las Zocas
17 : 00 Union Viera -:- Vera
FT 15:15Yaiza -:- SD Tenisca
22 : 00 Santa Ursula -:- Gran Tarajal
00 : 00 CD Marino -:- Las Palmas C

SPAIN: Tercera RFEF - Group 15

21 : 00 Beti Kozkor -:- Beti Onak
21 : 00 Huarte -:- Cortes
21 : 30 CD Cantolagua -:- CD Corellano
21 : 30 CD Gares -:- Valle Egues
22 : 00 Subiza -:- Azkoyen
22 : 00 Txantrea -:- Murchante
22 : 30 Burlades -:- Ezcabarte

SPAIN: Tercera RFEF - Group 16

22 : 00 CF Rapid -:- Yague

SPAIN: Tercera RFEF - Group 18

22 : 00 Guadalajara -:- Ciudad Real
23 : 00 Azuqueca -:- Almansa
23 : 00 Tarancon -:- Hogar Alcarreno
23 : 00 Villarrubia -:- Villacanas

SPAIN: Primera Division Women

18 : 00 Valencia W -:- Rayo Vallecano W
23 : 00 Sevilla FC W -:- Real Madrid W

SPAIN: Segunda Division Women

17 : 30 Cacereno W -:- Santa Teresa W
18 : 00 Femarguin W -:- Alhama W
18 : 00 Real Union W -:- La Solana W
21 : 00 Cordoba W -:- Elche CF W
21 : 00 Espanyol W -:- CD Parquesol CF W
21 : 30 Granada W -:- Castellon W
22 : 30 Pradejon W -:- Oviedo Moderno W
23 : 00 Zaragoza CFF W -:- Atl. Madrid B W
01 : 00 Madrid C. B W -:- Betis B W
01 : 00 Seagull W -:- Las Planas W

SWEDEN: Allsvenskan

20 : 00 Degerfors -:- Halmstad
20 : 00 Ostersunds -:- Malmo FF
22 : 30 Sirius -:- Varbergs

SWEDEN: Division 1 - Norra

18 : 00 Sollentuna -:- Sylvia
18 : 00 Umea FC -:- Gefle
21 : 00 Hudiksvalls -:- Taby
21 : 00 Sandvikens -:- Haninge

SWEDEN: Allsvenskan Women

19 : 00 Vittsjo W -:- Hammarby W
20 : 00 Djurgarden W -:- Kristianstads W

SWITZERLAND: Super League

23 : 00 Young Boys -:- Luzern
01 : 30 Zurich -:- Lugano

SWITZERLAND: Promotion League

19 : 45 Sion II -:- Etoile-Carouge
20 : 30 Basel II -:- Zurich II
21 : 00 Bavois -:- Rapperswil
21 : 00 Young Boys II -:- YF Juventus
22 : 00 Stade Nyonnais -:- Black Stars
22 : 45 Bellinzona -:- Cham
01 : 00 Biel -:- Breitenrain
01 : 00 Chiasso -:- Bruhl

SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 1

01 : 15 Chenois -:- Lancy
21 : 00 Lausanne II -:- Vevey
22 : 00 Bulle -:- Oberwallis Naters
22 : 00 Meyrin -:- Monthey
22 : 30 Martigny -:- La Chaux-De-Fonds
22 : 30 Sarraz-Ecleplens -:- Echallens
00 : 00 Thun II -:- Terre Sainte

SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 2

21 : 00 Bassecourt -:- Hongg
21 : 00 Koniz -:- Kosova
21 : 00 Schotz -:- Munsingen
21 : 00 Solothurn -:- Zug
21 : 00 Wohlen -:- Grasshopper II
22 : 00 Buochs -:- Luzern II

SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 3

21 : 00 Balzers -:- Freienbach
21 : 00 Eschen -:- Baden
21 : 00 Linth -:- Wettswil-Bonstetten
21 : 00 Tuggen -:- Paradiso
22 : 00 Uzwil -:- St. Gallen II
22 : 30 Thalwil -:- Gossau
23 : 00 Lugano II -:- Winterthur II

SWITZERLAND: Super League Women

21 : 00 Zurich W -:- FF Lugano 1976 W
23 : 30 Young Boys W -:- Luzern W
00 : 30 Basel W -:- Aarau W

TAJIKISTAN: Vysshaya Liga

FT 12:00CSKA Pomir Dushanbe -:- Kuktosh
FT 12:00Eskhata -:- Istiqlol Dushanbe

TANZANIA: Ligi Kuu Bara

18 : 00 Kagera Sugar -:- Mbeya City
20 : 00 Geita Gold -:- Mtibwa Sugar

THAILAND: Thai League 1

17 : 30 Samut Prakan City -:- Port MTI FC
18 : 00 Khonkaen Utd. -:- Nong Bua Pitchaya
18 : 00 Suphanburi -:- Pathum United
19 : 00 Chiangmai Utd -:- Prachuap

THAILAND: Thai League 2

17 : 00 Phrae -:- Sukhothai
18 : 00 Trat FC -:- Kasetsart
18 : 30 Muangkan Utd -:- Khonkaen FC
19 : 00 Lampang -:- Ayutthaya Utd
19 : 00 Raj Pracha -:- Rayong FC

TUNISIA: Ligue Professionnelle 1

20 : 00 Zarzis -:- Olympique Beja
21 : 00 Club Africain -:- Rejiche

TURKEY: Super Lig

17 : 30 Giresunspor -:- Rizespor
20 : 00 Sivasspor -:- Antalyaspor
23 : 00 Adana Demirspor -:- Yeni Malatyaspor

TURKEY: 1. Lig

17 : 30 Bandirmaspor -:- Ankaragucu
17 : 30 Umraniyespor -:- Eyupspor
20 : 00 Denizlispor -:- Balikesirspor
23 : 00 Menemenspor -:- Samsunspor

TURKEY: 2. Lig White Group

18 : 00 Ankara Demirspor -:- 1922 Konyaspor
18 : 00 Pendikspor -:- Akhisarspor

TURKEY: 2. Lig Red Group

18 : 00 Etimesgut -:- Sariyer

UKRAINE: Premier League

18 : 00 Mariupol -:- Metalist 1925
21 : 00 Lviv -:- Dyn. Kyiv
23 : 30 Dnipro-1 -:- Kolos Kovalivka

UNITED ARAB EMIRATES: Division 1

20 : 00 Al Thaid -:- Hatta
20 : 5 Gulf Heroes -:- Dubai City
20 : 5 Masfut -:- Al Arabi

UNITED ARAB EMIRATES: Pro League Cup

20 : 00 Al Dhafra -:- Al Nasr
20 : 00 Bani Yas -:- Al Wasl

URUGUAY: Primera Division - Clausura

20 : 30 River Plate -:- Sud America
22 : 45 Montevideo City -:- Rentistas
01 : 00 Liverpool M. -:- Plaza Colonia
04 : 00 Nacional -:- Boston River

UZBEKISTAN: Super League

18 : 15 Pakhtakor -:- Qizilqum
19 : 00 Turon -:- Termez Surkhon
20 : 30 Sogdiana -:- Kokand 1912

VENEZUELA: Primera Division - First stage

FT Universidad Central 1:1 Metropolitanos
10'Dep. Tachira 0:0 Zamora
03 : 00 Aragua -:- Yaracuyanos
05 : 15 La Guaira -:- Lara

WALES: Cymru North

20 : 30 Holyhead -:- Llanrhaeadr
20 : 30 Llanidloes -:- Llangefni

WALES: FA Cup

18 : 45 Colwyn Bay -:- Cardiff Metropolitan
20 : 00 Saltney Town -:- Aberystwyth
20 : 30 Buckley -:- Taffs Well
20 : 30 Carmarthen Town -:- TNS
20 : 30 Haverfordwest -:- Bala
20 : 30 Penybont -:- Caernarfon
20 : 30 Swansea University -:- Guilsfield

ZAMBIA: Super League

20 : 00 Buildcon -:- Nkwazi
20 : 00 Green Eagles -:- Kabwe
20 : 00 Kafue Celtic -:- Kansanshi
20 : 00 Konkola -:- Chambishi
20 : 00 Nkana -:- ZESCO
Top video